Kontakt
Rejestr zmian
Mapa Serwisu
Strona Główna
» Ośrodek » Instrukcja 
Informacje drukuj

Instrukcja korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej

Niniejsza instrukcja ma na celu ułatwić poruszanie się po Biuletynie Informacji Publicznej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu osobom zainteresowanym uzyskaniem informacji na temat działalności WORD.

Zgromadzone informacje zostały posegregowane tematycznie dla umożliwienia szybkiego dotarcia do potrzebnej informacji znajdującej się w serwisie internetowym Ośrodka.

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, utworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej.

BIP WORD Poznań jest częścią ogólnopolskiej sieci BIP.

Dostęp do informacji publicznych zawartych w Biuletynie jest możliwy także poprzez stronę główną Biuletynu http://www.bip.gov.pl według menu podmiotowego.

Do poruszania się po stronie Biuletynu Informacji Publicznej WORD Poznań służy menu boczne umieszczone z lewej strony, które zawiera wykaz grup tematycznych, zgodnych z zaleceniem wynikającym z ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Po kliknięciu lewym przyciskiem myszy na wybranym temacie umieszczonym w menu - w środkowej części ekranu wyświetlony zostaje tekst danego zagadnienia.

Jeżeli do któregoś słowa w tekście podłączona jest szersza informacja to po kliknięciu na tym wyrazie (lub dłuższym tekście), najczęściej podkreślonym - następuje przemieszczenie się między stronami Biuletynu. Otwiera się wówczas strona, z którą dane słowo jest powiązane, wyświetlane są informacje w nowym oknie.

W przypadku wybrania z menu odnośnika „Serwis informacyjny WORD Poznań” nastąpi przejście do internetowego serwisu Ośrodka www.word.poznan.pl

Pozycja menu „Rejestr zmian” zawiera informacje o wprowadzaniu zmian w treści poszczególnych tematów zawartych w Biuletynie WORD Poznań.

Przycisk „Instrukcja” powoduje wyświetlenie tego tekstu.

Okno z przyciskiem „szukaj” znajdujące się u góry ekranu ułatwia odnalezienie interesującej informacji zawierającej określone słowo.

Aby skorzystać z wyszukiwarki należy wpisać do tego okna poszukiwany wyraz i kliknąć przycisk Szukaj.

góra


Rejestr zmian:
 
2009-07-08 14:45:46 - Piotr Gogulski (edycja element: edytor html)
2008-09-29 07:11:36 - Piotr Gogulski (edycja element: edytor html)
2008-09-29 07:10:30 - Piotr Gogulski (edycja element: edytor html)
2008-09-15 12:00:41 - administrator (edycja element: edytor html)
2008-09-15 12:00:16 - administrator (element edytor html: uruchom)
Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu © Wszystkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www tworzenie stron www